Soms heb je al snel door hoe iemand in elkaar zit ondanks dat je die persoon nog nooit in levende lijve ontmoet hebt. En dat heb ik ook met Dina van Les Oliviers du Taulisson. Dina is in mijn beleving een enthousiaste, positieve, warme vrouw die er alles aan doet om het jou als gast naar je zin te maken. M.a.w. de ideale gastvrouw in een vakantieomgeving zou ik zeggen.
Toen ik Dina vroeg of ik haar mocht interviewen voor mijn blog en de lezers 5 belangrijke tips, om een succesvolle chambres d’hôtes te runnen, mee te geven, was ze dan ook meteen enthousiast. Op de vraag waarom ze deze stap gezet hadden hoefde ze niet lang na te denken; “om onze ‘Grote Droom‘ waar te maken, vervolgens om op onze favoriete plek van de wereld te wonen én een B&B te runnen. Wat wil je nog meer? ?”
Door buitenstaanders en zelfs familie wordt dit vaak gezien als een avontuur; voor Dina en Guy was het eigenlijk een hele logische keuze en ‘normaal’ na alle voorgaande stappen.
Alles gaat redelijk organisch bij ze. Een idee groeit, er volgt een beslissing en zij zetten alles in het werk om binnen een bepaald tijdsbestek dit idee te realiseren.
Het ‘avontuur‘ hadden ze al beleefd in 2013-2014 toen ze voor een jaar door Zuid-Europa reisden met de kinderen. Al was het voor hun ook toen weer een kijken van dag tot dag en intens genieten van elk moment, eerder dan ‘avontuur’. Ze hadden daarvoor namelijk ook al eens een ‘testreis’ gemaakt en waren gewend aan hun eigen camper, die toen een echt thuis werd.
Het doel van dit jaar reizen was om de mooiste plekken van Europa te gaan verkennen en er even te ‘leven’ met z’n 4-en, ver weg van alles en iedereen. Zouden ze heimwee hebben? Zouden ze een mooiere plek vinden dan aan de voet van “hun” Mont Ventoux en ‘hun’ douce Provence?!
Heimwee kregen ze niet en de beslissing om te verhuizen werd samen met de kinderen na de eerste maand reizen al meteen genomen. Ze waren toen in hoogzomer in Bretagne en voelden dat het goed zat… en dat gevoel werd alleen maar versterkt.
Meerdere malen keerden ze in dat jaar terug naar de Provence en ze vonden het steeds lastiger om weg te moeten maar ze gingen door en zagen héél véél moois. Ze hebben alle dagen volop genoten met een minimum aan middelen maar een grote rijkdom van leven.
Dit zou het worden!
Raar genoeg waren ze in België veel te snel terug in het dagdagelijkse ritme (al was het bij hen nooit een ratrace) en liet een vervolg even op zich wachten…
In het voorjaar van 2015 gingen ze op huizenjacht voor een eerste klein huisje om als vakantiewoning en uitvalsbasis te laten dienen voor latere escapades… ze vonden namelijk 2 soorten huizen die een authentieke charme hadden: dorpshuizen in een oud Provençaals centrum en een natuurstenen huis of boerderij te midden van een grote tuin met olijfbomen.
Ook al is de Provençaalse kleurenpracht helemaal hun ding, toch houden ze zelf meer van sober binnen… tot ze op hun huidige ‘Maison‘ stuitten, vol Provençaalse overdaad aan kleuren. Heerlijk gelegen aan de oude St Michelkerk in het oude centrum van Malaucène aan de voet van de Mont Ventoux. Het was letterlijk dat huis waar ze ooit van droomden; dat huis waar je en passant foto’s van zou nemen! Die zomer stonden ze met hun mond vol tanden en ogen wrijvend te kijken naar wat ze gekocht hadden… yes!
Maar stilzitten is niet echt mogelijk bij Dina en Guy en de bouwvallige garage die ze als kers op de taart bij de woning kochten, werd in samenspraak en vooral met de gouden handen van Dina’s vader, helemaal verbouwd tot een klein 2e authentiek dorpshuisje… en zo rolden ze meteen in de vakantiewoningenverhuur en ging de bal verder aan het rollen …
Dit smaakte naar meer! Het bleek moeilijk om de verhuur uit handen te moeten geven… ze wilden het liever zelf doen!
Ondertussen werden er verder prachtige domeinen en/of huizen bezocht om zich voor te bereiden op een grotere verhuizing…… en zo sloeg hun hart over op oudejaarsavond 2015 toen ze een huis bezochten op amper 4 km van hun eigen ‘Maison‘, na een 25tal andere woningen te hebben bezocht in een straal van 50km rondom de Mont Ventoux. Eigenlijk wilden ze dit huis niet bezichtigen want de foto’s waren echt compleet niet hun ding!
Ze gaven toe aan de makelaar en gelukkig maar dat ze dat deden! Dit was het! Een dag later bezochten ze het huis met Dina’s vader en die was het volmondig met ze eens.
Weer terug in België werd hun eigen huis te koop gezet en nog geen week later was het financiële plaatje in orde. Het verder dromen en alles plannen en regelen kon beginnen.
Nu een jaar verder in Frankrijk lopen werk & plezier over in elkaar. 6 maanden per jaar is vrije tijd een heel relatief begrip en eigenlijk bijna niet bestaande, buiten de nachtelijke uren waarin ze voldoende slaap proberen te halen.
Maar de kinderen gaan er ook volledig in op en vinden het helemaal geweldig. Volgens Dina komt dit natuurlijk ook door de voorgeschiedenis en de gezamenlijke beslissing om voor dit nieuwe leven te gaan.
Het is bijzonder om zien hoe de kinderen ook helemaal achter de B&B staan… zij zijn sinds 2013 helemaal mee met hun gezamenlijke droom. Zij hebben dat steeds als een hele logische keuze gezien. Zij zijn heel begripvol voor het vele werk dat Dina en Guy hier doen en staan heel vaak klaar om te helpen. Ze vinden alle veranderingen geweldig. Het contact met telkens nieuwe gasten vinden ze het fijnste wat er is. Ook zij willen er een prachtige mooie plek van maken en snappen helemaal de keuzes van hun ouders in inrichting, vormgeving, voeding en het belang om lokaal en/of ecologisch te shoppen.
Volgens Dina is het vooral belangrijk dat je als gezin een thuis maakt; dat is de basis en die moet goed zitten. Dan is een verhuizing of iets achterlaten voor niemand een probleem. Het is een mooi en een goed leven aan de Mont Ventoux en dat beseffen ze allemaal maar al te goed.
De stap om naar Frankrijk verhuizen heeft ze alles gegeven waar ze op hadden gehoopt. Voor altijd blijven ze daar. Daar zijn ze thuis. .. en Dina geeft aan dat dit nooit zal wijzigen. Vanaf dag 1 voelen ze dat dit hún plek is en voelen ze zich daar echt thuis, ondanks het feit dat ze nog veel werkzaamheden voor de boeg hebben… maar dat vinden ze fijn!
De 5 belangrijkste tips van Dina en Guy voor een eventuele potentiële eigenaar van een vakantieaccommodatie;
- Probeer zelfstandig te verhuren zonder grote verhuurorganisaties.
- Geef kwaliteit en vraag daar ook de juiste prijs voor. Spiegel je niet aan anderen.
- Wat je zelf doet, doe je beter.
- Respecteer je nieuwe omgeving en probeer authentiek te zijn. Vermijd een Belgische of Nederlandse kopie neer te zetten in een ander land.
- De taal spreken is onontbeerlijk als je echt wilt integreren. Waarom anders verhuizen naar een nieuw thuis?
Dina sluit af met de volgende woorden;
“Wij zijn zó graag hier omdat dit onze meest favoriete plek van de hele wereld is en het nooit verveelt (er is hier immers veel te doen en te beleven, zelfs in onze eigen tuin!) en zien graag de wereld naar ons toekomen… dat was ook de opzet van de B&B: de wereld komt naar ons en wij kunnen de wereld laten meegenieten van deze prachtplek, Les Oliviers du Taulisson!”
Mooi gesproken hè?! Ik ben erg onder de indruk!
In de volgende blog vertellen Ingrid & Chris, die samen met hun dochter Yenthe de “grote” stap gezet hebben. In 2017 zijn zij begonnen met de BauernLodge in Oostenrijk. De BauernLodge met 3 luxe appartementen (max 6 personen) is een 300 jaar oude boerenhoeve, vooraan in de Tiroler Alpen.
Lees je weer mee?
Met gastvriendelijke groet,
Fanny