Blog

Bekijk deze luxe huisjes voor jouw vakantie in Brabant

Vijf vakantiehuizen in Noord-Brabant, van een tiny house bij Oirschot en een kidslodge op het safariresort van de Beekse Bergen tot een villa met privézwembad in Someren. Per huis voor wie het werkt, plus wat je in de Kempen, de Peel en de Meierij doet.
6 minuten lezen
Woonkamer met houten balken, ronde eettafel, witte stoelen en zwarte trap, Dorpswoning Op Niveau 4
In dit artikel

Kort samengevat

  • Brabant is dichtbij en afwisselend: bos en heide in de Kempen, hoogveen in de Peel, beekdalen in de Meierij, en steden als Den Bosch en Tilburg.
  • Vijf huizen: voor twee tot vier in Uden, voor vier bij Oirschot en in Leenderstrijp, voor zes op de Beekse Bergen en voor acht in Someren.
  • Met jonge kinderen kijk je naar de Kidslodge of Tiny House Oirschot; met z’n tweeën naar het Heydehuis met eigen whirlpool.
  • Wij verhuren zelf niet. De actuele prijs en beschikbaarheid staan bij de aanbieder.

Een weekend in Brabant draait om buiten zijn en goed eten. Je fietst door de bossen van de Kempen, wandelt over de Strabrechtse Heide of in de Maashorst, en eindigt op een terras in Den Bosch of Tilburg. Met kinderen zijn de Efteling en de Beekse Bergen nooit ver weg.

Hieronder vijf huizen op Villapparte in Noord-Brabant, van een tiny house tot een villa met privézwembad. Per huis staat erbij voor wie het werkt en wat er niet is.

Goed om te weten: wij verhuren zelf niet. Via de knop bij elk huis kom je bij de aanbieder, waar de actuele prijs en beschikbaarheid staan. Vier van de vijf huizen staan op een vakantiepark of resort; alleen de dorpswoning in Leenderstrijp staat op zichzelf.

De Peel, de Kempen en de Meierij

Noord-Brabant heeft drie landschappen die elk anders aanvoelen. De Peel is hoogveen: open, stil en goed om te wandelen. De Kempen zijn bos en heide met kleine dorpen, en lenen zich voor lange fietstochten. De Meierij, het gebied rond Den Bosch, heeft groene weilanden met kronkelende beken.

De huizen hieronder liggen aan de natuurgebieden daartussen: de Maashorst bij Uden, Het Groene Woud en De Kampina bij Oirschot, het Leenderbos bij Leenderstrijp en de Strabrechtse Heide bij Someren. Meer huizen in de provincie staan op onze pagina met vakantiehuizen in Noord-Brabant.

Vijf luxe vakantiehuizen in Brabant

Vijf huizen, elk voor een ander gezelschap: van twee personen tot acht.

Tiny House Oirschot in buurtschap Straten bij Oirschot, Noord-Brabant

Vipio · Oirschot

Tiny House Oirschot

4 personen (2 volwassenen, 2 kinderen)1 slaapkamer en een slaapvide1 badkamerDutchtub bij te boeken

Een tiny house in het eeuwenoude buurtschap Straten bij Oirschot, midden in Het Groene Woud en vlak bij natuurgebied De Kampina. Beneden zijn een volledige keuken met vaatwasser, de badkamer en een tweepersoonsbed; de twee eenpersoonsbedden op de vide zijn voor kinderen en bereik je via een steile trap. Een houtgestookte Dutchtub voor twee en een buitenoven voor pizza en barbecue kun je bijboeken. Op loopafstand ligt een verwarmd buitenzwembad, open van mei tot en met september. Huisdieren mogen niet mee.

Kidslodge in Ndebele Village op het Safari Resort Beekse Bergen, Hilvarenbeek

Beekse Bergen · Hilvarenbeek

Kidslodge Beekse Bergen

6 personen3 slaapkamers2 badkamersAttractiePas inbegrepenGelijkvloers

Een lodge voor zes op het Safari Resort van de Beekse Bergen bij Hilvarenbeek, in Ndebele Village: een omheind hofje met een speeltuin, waar je jonge kinderen in het zicht houdt zonder erbovenop te zitten. De lodge is helemaal gelijkvloers, het kindermeubilair staat klaar, en er zijn een bolderkar en een olifantendouche. De AttractiePas zit bij je overnachting in. Het resort is autoluw, dus je parkeert op de centrale parkeerplaats en neemt je bagage het laatste stuk zelf mee. Er is geen airconditioning, en huisdieren mogen niet mee.

Vrijstaand houten Heydehuis 2-4 op Vakantiepark Sandberghe in Uden, in de winter

Sandberghe · Uden

Vakantiehuis Heydehuis 2-4

4 personen2 slaapkamers2 badkamersPrivé-whirlpoolHond in overleg

Een houten vakantiehuis voor twee tot vier personen op Vakantiepark Sandberghe in Uden, tegen de stuifduinen van Bedaf in natuurgebied de Maashorst. Het huis heeft een eigen whirlpool, en op het veld waar de Heydehuisjes staan is een barrel sauna voor vier die je bij de receptie reserveert. Op het park zijn een buitenzwembad, speeltuinen, een jeu-de-boulesbaan en parkdieren, dus ook met kinderen is het een goede keuze. De Maashorst verken je te voet of op een huurfiets. Huisdieren in overleg.

Vakantiehuis Strabrechtse Vennen 8P met privézwembad in Someren, Noord-Brabant

Landal · Someren

Vakantiehuis Strabrechtse Vennen 8P

8 personen4 slaapkamers4 badkamersPrivézwembad, jaarrond verwarmdSauna en whirlpool

Een vrijstaand vakantiehuis voor acht op Landal Strabrechtse Vennen in Someren, aan de rand van de Strabrechtse Heide. Het privézwembad is het hele jaar verwarmd, dus ook in november zwem je. Er zijn vier slaapkamers en vier badkamers, waarvan twee en suite, een ligbad met whirlpool en een tweepersoons sauna in de badkamer. Buiten staat een loungeset op het overdekte terras. Twee slaapkamers hebben twee eenpersoonsbedden, dus het huis past beter bij twee gezinnen dan bij vier stellen. Huisdieren mogen niet mee.

Dorpswoning Op Niveau 4 in een oude schuur in Leenderstrijp, bij het Leenderbos

Villapparte Select · Leenderstrijp

Dorpswoning Op Niveau 4

4 personen2 slaapkamers1 badkamerHond mag mee

Een vrijstaand achterhuis voor vier in een schuur van meer dan honderd jaar oud, aan het einde van de bebouwde kom van Leenderstrijp, zonder doorgaand verkeer. De benedenverdieping is open, in drie zones: zithoek, eethoek en open keuken. Boven verbindt een loopbrug de twee slaapkamers. Het huis is niet groot, maar slim ingedeeld. Het Leenderbos ligt op een paar minuten lopen, voor wandelingen en fietstochten. Huisdieren zijn toegestaan.

Onze tip: kies het huis bij wat je buiten wilt doen. Wil je vooral wandelen, dan zit je goed bij het Leenderbos of de Maashorst. Met kinderen die vooral willen spelen en zwemmen, zijn de Beekse Bergen, Sandberghe of een huis met eigen zwembad handiger.

Wat je in Brabant doet

  • Wandelen en fietsen. Over de Strabrechtse Heide, door de Maashorst met de stuifduinen van Bedaf, in het Leenderbos en in De Kampina.
  • Met kinderen. De Efteling in Kaatsheuvel en Safaripark Beekse Bergen bij Hilvarenbeek.
  • Steden. Den Bosch met de Sint-Jan en de Binnendieze, Tilburg, en Oirschot met ruim driehonderd monumenten.
  • Eten. Brabant staat bekend om zijn bourgondische keuken en volle terrassen; een worstenbroodje hoort erbij.
HuisWaarPersonenWat het bijzonder maaktHond
Tiny House OirschotOirschot4 (2 kinderen)Dutchtub bij te boeken, zwembad in de zomerNee
Kidslodge Beekse BergenHilvarenbeek6Op het safariresort, AttractiePas inbegrepenNee
Heydehuis 2-4Uden2 tot 4Eigen whirlpool, aan de MaashorstIn overleg
Strabrechtse Vennen 8PSomeren8Privézwembad en saunaNee
Dorpswoning Op Niveau 4Leenderstrijp4Oude schuur bij het LeenderbosJa

Ook net over de grens

Zoek je nog meer inspiratie in de buurt? Kijk dan ook bij onze vakantiehuizen in België.

Veelgestelde vragen over een vakantie in Brabant

Welk vakantiehuis in Brabant is geschikt voor jonge kinderen?

De Kidslodge Beekse Bergen is ervoor gemaakt: gelijkvloers, met kindermeubilair, in een omheind hofje met een speeltuin op het Safari Resort. Tiny House Oirschot is voor twee volwassenen en twee kinderen, met de speeltuin in het zicht van het terras. Op Vakantiepark Sandberghe zijn speeltuinen, een buitenzwembad en parkdieren.

Welk huis in Brabant heeft een eigen zwembad?

Vakantiehuis Strabrechtse Vennen 8P in Someren heeft een privézwembad dat het hele jaar verwarmd is. Meer huizen op dat park staan op onze pagina over Landal Strabrechtse Vennen. Bij Tiny House Oirschot ligt een verwarmd buitenzwembad op loopafstand, open van mei tot en met september.

Mag de hond mee naar een vakantiehuis in Brabant?

In Dorpswoning Op Niveau 4 wel, en in het Heydehuis 2-4 in overleg. Tiny House Oirschot, de Kidslodge en Strabrechtse Vennen 8P zijn huisdiervrij. Meer keus staat bij onze huisdiervriendelijke vakantiehuizen.

Hoe boek je een van deze huizen?

Villapparte verhuurt zelf niet. Via de knop bij elk huis kom je bij de aanbieder: Vipio, Beekse Bergen, Sandberghe of Landal. Dorpswoning Op Niveau 4 boek je rechtstreeks bij de eigenaar. Daar staan ook de actuele prijs, beschikbaarheid en voorwaarden.

Zit er niet het huis bij dat je zocht? Mail ons op info@villapparte.com, dan denken we mee.

Deel dit artikel
In dit artikel
Fanny

Elk huis op Villapparte is persoonlijk geselecteerd. Geen massa-aanbod, wel plekken met karakter.

Onze tips in je inbox

Nieuwe bijzondere plekken, als eerste weten?

Fanny deelt nieuwe selecties, seizoenstips en persoonlijke aanbevelingen. Geen spam. Uitschrijven kan altijd.

Je gegevens worden niet gedeeld. Lees de privacyverklaring.